جرراح قلب در تهران

جراح قلب در تهران

جراح قلب در تهران

جراح قلب در تهران :تشخیص بیماری قلب یا رگ های خونی معمولا توسط پزشک اگر تشخیص داده شود بلافاصله شما را به متخصص قلب و عروق معرفی می کنند. متخصص قلب و عروق علائم و تاریخچه ی بیماری هایتان را بررسی می کند و ممکن است آزمایشاتی را برای تشخیص بهتر بیماری برایتان تجویز کند. سپس تصمیم می گیرد که آیا شرایط شما به گونه ای است که خودش بتواند شما را درمان کند یا شما را به پزشک دیگری معرفی کند. اگر متخصص قلب و عروق عمل جراحی برایتان تجویز کند،

جراح قلب در تهران

جراح قلب در تهران کیست

جراح قلب در تهران در زمینه ی انجام فرایند های جراحی بر روی قفسه سینه که شامل قلب، ریه ها، مری و دیگر اعضا می شود، تخصص دارد. جراحان قلب و عروق می توانند نتایج فوری و اغلب حیات بخش خود را مشاهده کنند.

محیط کاری جراح قلب در تهران به چه صورت می باشد

جراحان قلب وعروق معمولا در بیمارستان ها فعالیت کرده و هر دوی عمل های از قبل تعیین شده و اورژانسی را انجام می دهند. برخی از این جراحان در بیمارستان های آموزشی مانند مرکز قلب تهران و بیمارتان رجایی کار کرده و به افرادی که تمایل دارند جراح قلب در تهران شوند، در جهت افزایش مهارت خود کمک می کنند.

جراح قلب و عروق که به تازگی کار خود را شروع کرده است، باید انتظار ساعت های طولانی و نامنظم کاری را داشته باشد. این پزشکان اغلب به صورت آن کال (در تماس با تلفن) بوده و باید در مواقع اورژانسی و یا هنگامی که بیمار به جراحی نیاز دارد، فورا حاضر شوند.

جراحانی که با تیم های بزرگ کار می کنند، ممکن است شیفت های آن کال را با افراد دیگر موجود در تیم خود مبادله کرده و یا شیفت های کاری شب و روز خود را جابه جا کنند.بسته به نیاز بیماران، جراحان قلب و عروق ممکن است در یک روز، ۲ عمل جراحی و در روز دیگر ۴ یا ۵ عدد انجام دهند.جراحی قلب  یک حرفه پر تقاضا بوده و دانستن نحوه مدیریت استرس در آن بسیار مهم است.

جراح قلب خوب

انواع عمل های جراحی قلب توسط جراح قلب در تهران

۱-لیزر عروق Transmyocardial :

لیزر عروق Transmyocardial یا TMR، جراحی است که برای درمان آنژین صدری استفاده می شود. لیزر عروق  اغلب زمانی استفاده می شود که هیچ درمان دیگری موثر نباشد. برای مثال، اگر شما در حال حاضر کاندیدای عمل جراحی قلب CABG باشید، لیزر عروق نیز ممکن است یک گزینه خوب باشد. برای برخی افراد، لیزر عروق با CABG ترکیب می شود.

اگر لیزر عروق به تنهایی انجام شود، عمل ممکن است از طریق یک سوراخ کوچک در قفسه سینه انجام شود. در طول لیزر عروق  جراح با استفاده از لیزر از طریق کانال های کوچک در میان عضله قلب به داخل محفظه پایین سمت چپ قلب  راه پیدا می کند.

البته هنوز مشخص نیست که لیزر عروق  دقیقا چگونه آنژین صدری را تسکین می دهد. برخی معتقدند که این عمل جراحی ممکن است به رشد عروق خونی جدید و کوچک در قلب کمک کند. خون غنی از اکسیژن، از طریق این عروق جدید به عضله قلب رسیده و می تواند آنژین را تسکین دهد.

۲-تنگی دریچه قلب

در تنگی دریچه میترال ، لت ها به اندازه کافی باز نمی شوند و تنها مقدار کمی از خون می تواند از طریق دریچه جریان یابد. تنگی (استنوز) هنگامی رخ می دهد که لت ها ضخیم، سفت و یا بهم ترکیب شده باشند. جراحی دریچه برای باز کردن دریچه ی تنگ و یا جایگزین کردن آن با یکی از دریچه های جدید انجام می شود.

جراح قلب خوب

۳-عمل جراحی قلب باز (تصاویر عمل قلب باز )

عمل جراحی قلب باز به هر نوع عمل جراحی گفته می شود که برای انجام عملجراح قلب در تهران باید یک شکاف بزرگ در قفسه سینه برای باز کردن قفسه سینه و قلب انجام دهد. معمولا اصطلاح “باز کردن” اشاره به قفسه سینه دارد و قلب در این عمل باز نمی شود. البته بسته به نوع عمل جراحی، جراح ممکن است قلب را نیز باز کنید.

هنگامی که قلب عمل می شود بیمار به یک دستگاه بای پس قلب و ریه متصل می شود. دستگاه در طول عمل، پمپاژ قلب و حرکت خون را مانند قلب انجام می دهد. این کار اجازه می دهد تا جراح بر روی قلبی که ضربان نداشته و نیاز به جریان خون ندارد کار کند.عمل جراحی قلب باز برای انجام بای پاس عروق کرونر (CABG)، اصلاح و یا تعویض دریچه های قلب، درمان فیبریلاسیون دهلیزی، انجام پیوند قلب، VAD و TAH انجام می شود.

۴-جراحی های کمتر تهاجمی قلب

برای عمل جراحی قلب با حداقل تهاجم، جراح قلب در تهران برش کوچکی در قفسه سینه بین دنده ها ایجاد می کند. این نوع عمل جراحی ممکن است همراه با یک ماشین بای پس قلب و ریه انجام شود یا ممکن است نیازی به این ماشین نباشد.

در تعمیر یا تعویض دریچه های قلب، قرار دادن ضربان ساز قلب یا ICD ها، و یا عمل جراحی بای پس برای CABG از این روش انجام می شود.یک نوع دیگر از عمل جراحی قلب با حداقل تهاجم که کمتر نیز به کار برده می شود استفاده از جراحی روباتیک است. برای این عمل جراحی، جراح با استفاده از یک کامپیوتر ابزار جراحی را به کمک بازوهای نازک رباتیک کنترل می کند.

ابزار این ربات از طریق برش های کوچک در قفسه سینه وارد بدن می شوند. این مدل جراحی برای عمل های پیجیده و یا بسیار دقیق استفاده می شود. این ربات ها تحت هر شرایطی در کنترل جراح هستند و هرگز خود به خود حرکت نمی کنند.

جراح قلب در تهران

۵-اصلاح آنوریسم

آنوریسم یک برآمدگی بالن مانند در دیواره یک سرخرگ و یا عضله قلب است. این برآمدگی زمانی رخ می دهد که دیواره عروق تضعیف شده اند. فشار خون در داخل شریان یا قلب باعث می شود که منطقه ای ضعیف شده و دچار برآمدگی شود.

با گذشت زمان، آنوریسم می تواند رشد کند و باعث خونریزی خطرناک و اغلب کشنده در داخل بدن شود. آنوریسم همچنین می تواند در یک یا چند لایه دیواره عروق شکاف ایجاد کند. شکاف باعث خونریزی داخلی در امتداد لایه دیواره عروق می شود.آنوریسم در قلب اغلب در بطن چپ رخ می دهد. عمل جراحی اصلاح آنوریسم شامل جراحی برای جایگزین کردن بخش ضعیف شده عروق و یا دیواره قلب با پچ  یا گرافت  است.

جراح قلب خوب

۶-پیوند قلب

پیوند قلب عمل جراحی است که برای برداشتن قلب بیمار و جایگزینی آن با یک قلب سالم از یک اهدا کننده فوت شده، انجام می شود. اغلب پیوند های قلب در بیماران مبتلا به نارسایی پیشرفته قلبی انجام می شود.

نارسایی قلبی بیماری است که در آن قلب آسیب دیده یا ضعیف شده است. در نتیجه، نمی تواند به اندازه کافی برای رفع نیازهای بدن خون پمپ کند. نوع پیشرفته آن نیز حالتی است که آن قدر شدید است که تمام درمان ها، به غیر از پیوند قلب، شکست خورده اند.

۷-جراحی قلب بدون پمپ

در این عمل جراح قلب در تهران با استفاده از پمپ ضربان قلب را کنترل می کند. در این روش نیز مانند عمل جراحی قلب باز سنتی، استخوان قفسه سینه برای دسترسی به قلب باز می شود. با این حال، قلب متوقف نشده و از ماشین بای پس قلب و ریه استفاده نمی شود. عمل جراحی قلب بدون پمپ برای تمام بیماران مناسب نیست. نوع مشکل قلبی، سن، سلامت کلی، و عوامل دیگر تعیین می کنند که آیا باید از این روش جراحی استفاده کرد یا خیر.

دکتر حسین فیض پور _متخصص قلب 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *